1. pl
  2. es
  1. pl
  2. es

Polski prawnik w Hiszpanii

Czy można nie odbyć kary 3 lat pozbawienia wolności osoby skazanej prawomocnym wyrokiem wydanym przez kraj wydający europejski nakaz aresztowania?

18 marca 2024

Przypomnijmy, że europejski nakaz aresztowania  zastępuje tradycyjną procedurę ekstradycji między państwami członkowskimi UE , jest  instrumentem prawnym umożliwiającym szybkie i skuteczne ściganie  danych osób na terenie Unii Europejskiej. W przypadku ENY , skracają sie  terminy, 10 dni, gdy osoba, której dotyczy wniosek, zgadza sie na wydalenie   i  do 60 dni w pozostałych przypadkach. Przed wprowadzeniem ENY procedura taka mogła trwać średnio do roku czasu.

Naszej  Pani prawnik  Monice Marczewskiej, ekspertce w dziedzinie Europejskich Nakazów Aresztowania, udało się doprowadzić do odmowy wykonania jednego z wyroków z powodu przedawnienia, zgodnie z dodatkowymi informacjami przekazanymi przez Polskę, a także do zawieszenia wykonania drugiej kary pozbawienia wolności na okres 2 lat, pod warunkiem, że nasz klient nie popełni ponownie przestępstwa. Jest to osoba mieszkająca w Hiszpanii od kilku lat, mająca status rezydenta.

 

Jest to z pewnością prawdziwy sukces, biorąc pod uwagę, że mówimy tutaj o procedurze automatycznej , zwłaszcza jeśli przestępstwo znajduje sie  w katergorii  32 przestępstw wspólnych  dla wszystkich krajów UE.

Przypominamy, że procedury  ENA   ( EUROPEJSKI NAKAZ ARESZTOWANIA) są bardzo specyficzne i wymagają konkretnej wiedzy , szczególnie, że terminy  są bardzo krótkie. Organem sądowym właściwym do wykonania europejskiego nakazu aresztowania w Hiszpanii  jest  Centralny Sąd Śledczy Sądu Krajowego w Madrycie. (Audiencia Nacional ).

 

W naszej kancelarii posiadamy duże doświadczenie w zakresie procedur ENA . Jeżeli wie Pan / Pani  że wydano przeciwko Panu/Pani europejski nakaz aresztowania można  liczyć  na naszą pomoc:   www.mmmb-legalabogados.com lub bezpośrednio dzwoniąc do naszego polskiego prawnika +34 638 824 59

 

Wszystkie prawa zastrzeżone

Strona stworzona przez Kobieca energia w biznesie

Kancelaria mmb-legalabogados Monika Marczewska

  Jesteśmy tutaj  

  Kontakt z nami  

Kancelaria

 

Calle Hermosilla 48, 1ª Derecha, Madryt

(nie przyjmujemy bez wcześniej umówionej wizyty.)

 

Telefon:

+ 34 910 709 484

+34 638 824 598

 

e-mail: info@mmb-legal.com

POLITYKA PRYWATNOŚCI